Minister Adam Korol: to dobrze wydane pieniądze

26.07.2015

Minister Adam Korol: to dobrze wydane pieniądze
Minister Sportu i Turystyki podkreślił na konferencji prasowej w Gdyni, że warto inwestować ministerialne środki w Polski Związek Żeglarski. - Po wynikach widać, że to dobrze wydane pieniądze – zapewnił Adam Korol.

 

- Ministerstwo Sportu i Turystyki jest największym sponsorem Polskiego Związku Żeglarskiego. W sumie przekazujemy ponad 10 milionów złotych, a na wysokość tej kwota wpływ miało zdobycie przez zawodników klasy RS:X dwóch brązowych medali na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Po wynikach, jakie osiągają nasi żeglarze widać, że są to dobrze wydane środki. Trzeba również podkreślić udział w tych sukcesach nie tylko samych zawodników, ale także ich znakomitych szkoleniowców. Warto dodać, że PZŻ finansuje nie tylko przygotowania i starty najlepszych zawodników, ale inwestuje także w młodzież. Ten związek ma świetnie rozwinięty edukacyjny program Energa Sailing. Objętych szkoleniem jest nim około 1000 dzieci, które zaczynają swoją przygodę z żeglarstwem. Możemy być zatem spokojni, że wyniki, jakie teraz uzyskują seniorzy, będą w przyszłości kontynuowane – stwierdził minister Adam Korol.

- Od dłuższego czasu Polski Związek Żeglarski stara się realizować różne programy oraz organizować imprezy, jak chociażby regaty Volvo Gdynia Sailing Days, nie sam, tylko we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, sferą biznesowa oraz różnymi samorządami. Nasze rezultaty pokazują, że jest to droga, która gwarantuje sukcesy. Często żałujemy też, że w niektórych klasach nie może nas reprezentować na igrzyskach więcej niż jeden zawodnik - zauważył wiceprezes PZŻ ds. sportu Tomasz Chamera.

Ostatnie wiadomości:

 • Przybytek i Kołodziński mistrzami Polski w klasie 49er

  26.07.2015 16:42

  Przybytek i Kołodziński mistrzami Polski w klasie 49er

  Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński zostali w mistrzami Polski w klasie 49er. O sukcesie duetu AZS AWFiS Gdańsk zadecydowała większa liczba wygranych wyścigów. W imprezie rywalizowało siedem załóg.

 • Agnieszka Bilska: powoli się rozkręcam

  26.07.2015 15:53

  Agnieszka Bilska: powoli się rozkręcam

  Agnieszka Bilska zadowolona była z zajęcia w mistrzostwach Polski w sprincie w olimpijskiej klasie RS:X drugiego miejsca. - Wróciłam do tej klasy rok temu i powoli się rozkręcam – zapewniła zawodniczka SKŻ Ergo Hestia Sopot.

 • Maja Dziarnowska: Agnieszka starała się mnie kąsać

  26.07.2015 15:29

  Maja Dziarnowska: Agnieszka starała się mnie kąsać

  Maja Dziarnowska stoczyła zaciętą walkę ze swoją klubową koleżanką Agnieszką Bilską o tytuł mistrzyni Polski w sprincie w olimpijskiej klasie RS:X. - Agnieszka starała się mnie kąsać – przyznała deskarka SKŻ Ergo Hestia Sopot.

 • Maja Dziarnowska mistrzynią Polski w sprincie w klasie RS:X

  26.07.2015 15:06

  Maja Dziarnowska mistrzynią Polski w sprincie w klasie RS:X

  Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot) została pierwszą mistrzynią Polski w sprincie w olimpijskiej klasie RS:X. Kolejne miejsca zajęły jej klubowe koleżanki Agnieszka Bilska i Karolina Lipińska.

 • Minister Adam Korol: to dobrze wydane pieniądze

  26.07.2015 13:55

  Minister Adam Korol: to dobrze wydane pieniądze

  Minister Sportu i Turystyki podkreślił na konferencji prasowej w Gdyni, że warto inwestować ministerialne środki w Polski Związek Żeglarski. - Po wynikach widać, że to dobrze wydane pieniądze – zapewnił Adam Korol.

 • Komunikat nr 3 Komisji Regatowej - MP w Sprincie

  25.07.2015 20:34

  Komunikat nr 3 Komisji Regatowej - MP w Sprincie

  W zakładce pliki dostępne są wyniki oraz komunikat z informacjami o czasach startów poszczególnych klas w dniu 26.07

Zobacz wszystkie >

Live ticker:

Live ticker

Aktualnie nie trwa żadna transmisja

Zobacz archiwum transmisji >

Zostań Fanem na Facebook'u:

Media