Agnieszka Bilska: powoli się rozkręcam

26.07.2015

Agnieszka Bilska: powoli się rozkręcam
Agnieszka Bilska zadowolona była z zajęcia w mistrzostwach Polski w sprincie w olimpijskiej klasie RS:X drugiego miejsca. - Wróciłam do tej klasy rok temu i powoli się rozkręcam – zapewniła zawodniczka SKŻ Ergo Hestia Sopot.

 

- To były udane pod każdym względem regaty i cieszę się, że Gdynia, w której się wychowałam i mieszkam, może poszczycić się takimi zawodami. Miałam jednak pewne obawy przed tym startem, bo ostatni raz pływałam na tym akwenie osiem lat temu i wtedy nie zapamiętałam go zbyt dobrze. Teraz wszystko było jednak na najwyższym poziomie. Poza jednym incydentem – w pierwszym wyścigu zaplątałam się w linkę od bojki, która została źle zamocowana, przez co spadłam na ostatnią pozycję. Wyścigi były bardzo krótkie i tych strat nie można już było odrobić – przyznała.

Bilska stoczyła zaciętą walkę o mistrzowski tytuł ze swoją klubową koleżanką Mają Dziarnowską. - Na każdą bojkę wchodziłyśmy równo i wszystko rozstrzygało się na ostatnich metrach. Żadna z nas się nie oszczędzała. Przedramiona mam niesamowicie spuchnięte, pojawiła się też zadyszka, bo w wygranym przeze mnie wyścigu zanotowałam 95 procent maksymalnego tętna. Generalnie jestem bardzo zadowolona ze swojej postawy w tych regatach. Rok temu wróciłam do klasy RS:X i wydaje mi się, że powoli się rozkręcam. Mam nadzieję, że z każdym kolejnym startem będzie coraz lepiej – stwierdziła.

Ostatnie wiadomości:

 • Przybytek i Kołodziński mistrzami Polski w klasie 49er

  26.07.2015 16:42

  Przybytek i Kołodziński mistrzami Polski w klasie 49er

  Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński zostali w mistrzami Polski w klasie 49er. O sukcesie duetu AZS AWFiS Gdańsk zadecydowała większa liczba wygranych wyścigów. W imprezie rywalizowało siedem załóg.

 • Agnieszka Bilska: powoli się rozkręcam

  26.07.2015 15:53

  Agnieszka Bilska: powoli się rozkręcam

  Agnieszka Bilska zadowolona była z zajęcia w mistrzostwach Polski w sprincie w olimpijskiej klasie RS:X drugiego miejsca. - Wróciłam do tej klasy rok temu i powoli się rozkręcam – zapewniła zawodniczka SKŻ Ergo Hestia Sopot.

 • Maja Dziarnowska: Agnieszka starała się mnie kąsać

  26.07.2015 15:29

  Maja Dziarnowska: Agnieszka starała się mnie kąsać

  Maja Dziarnowska stoczyła zaciętą walkę ze swoją klubową koleżanką Agnieszką Bilską o tytuł mistrzyni Polski w sprincie w olimpijskiej klasie RS:X. - Agnieszka starała się mnie kąsać – przyznała deskarka SKŻ Ergo Hestia Sopot.

 • Maja Dziarnowska mistrzynią Polski w sprincie w klasie RS:X

  26.07.2015 15:06

  Maja Dziarnowska mistrzynią Polski w sprincie w klasie RS:X

  Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot) została pierwszą mistrzynią Polski w sprincie w olimpijskiej klasie RS:X. Kolejne miejsca zajęły jej klubowe koleżanki Agnieszka Bilska i Karolina Lipińska.

 • Minister Adam Korol: to dobrze wydane pieniądze

  26.07.2015 13:55

  Minister Adam Korol: to dobrze wydane pieniądze

  Minister Sportu i Turystyki podkreślił na konferencji prasowej w Gdyni, że warto inwestować ministerialne środki w Polski Związek Żeglarski. - Po wynikach widać, że to dobrze wydane pieniądze – zapewnił Adam Korol.

 • Komunikat nr 3 Komisji Regatowej - MP w Sprincie

  25.07.2015 20:34

  Komunikat nr 3 Komisji Regatowej - MP w Sprincie

  W zakładce pliki dostępne są wyniki oraz komunikat z informacjami o czasach startów poszczególnych klas w dniu 26.07

Zobacz wszystkie >

Live ticker:

Live ticker

Aktualnie nie trwa żadna transmisja

Zobacz archiwum transmisji >

Zostań Fanem na Facebook'u:

Media